Včera (28. júna) v poobedňajších hodinách došlo k nešťastnej tragédii, pri ktorej prišla o život tínedžerka zo skupinky maloletých dievčat. Na mieste okamžite zasahovali policajti i hasiči, ktorí dúfali v pozitívny koniec záchrannej akcie.

K nešťastiu došlo vo vodnej nádrži Ružiná v okrese Lučenec. Timea sa spoločne s kamarátkou a sesternicou zabávala na plytčine pri brehu, pričom ani jedno z detí nevie plávať, avšak voda im bola sotva po členky. 11-ročné dievča však stúpilo o pár metrov ďalej na miesto, kde sa nachádzal zráz hlboký dva až tri metre.

Školáčka sa začala topiť, pričom ju chcela zachrániť kamarátka, no sama sa potopila pod hladinu. V poslednej chvíli zareagovalo tretie dievča, ktoré schmatlo topiacu sa za vlasy. Timei však už nedokázali pomôcť, a tak na mieste zasahovali policajti i hasiči. Potápačom sa napokon po niekoľkých hodinách hľadania podarilo nájsť telo dieťaťa.

Vodnú nádrž Ružiná v posledných rokoch rekonštruovali a v polovici júna bola napustená iba na 18 % svojho celkového objemu. Napúšťanie sa má realizovať postupne. Aj napriek tomu stačil jeden nešťastný krok a maloleté dievča sa k rodičom už nikdy nevráti.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: FB/Vodna nadrz Ruzina, YT/tomas247