V nedeľu 14. júla došlo v indickom zábavnom parku k obrovskému nešťastiu. V čase, kedy bol v lunaparku v prevádzke kolotoč, sa stroj rozpadol, pričom sa na ňom nachádzalo 28 ľudí. Na celé nešťastie sa pritom museli len bezmocne prizerať rodiny a priatelia ľudí, ktorí následne bojovali o život.

Zábavný park Kankaria v indickom meste Ahmedabad sa počas sezóny teší veľkej obľube zo strany domácich i turistov. Kolotoče sú najväčším lákadlom, no pri poslednej jazde jedného z nich došlo k vážnej nehode, ktorá je dokonca zachytená vo videu.

Kyvadlový kolotoč bol počas jazdy plne obsadený, no krátko potom, ako sa kyvadlo rozhýbalo a nabralo rýchlosť, prišlo k tragédií. Hlavná časť konštrukcie sa totiž zlomila a celá aj s ľuďmi dopadla na zem. Dvaja z nich boli na mieste mŕtvi, a to 24-ročný Manai Rajwadi a 22-ročný Mohammad Javed.

Ďalších 26 návštevníkov lunaparku bolo prevezených do nemocnice s rôznymi zraneniami. Je možné, že dve obete nemusia byť konečným číslom. Polícia začala vyšetrovanie s cieľom zistiť príčinu poruchy stroja, a taktiež kontroluje licenčnú zmluvu majiteľa kolotoča a jeho technický stav.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: news18.com  |  Foto | Video: YouTube