Ďalší mladý ľudský život skončil pod kolesami vlaku. Nešťastie sa stalo v noci z nedele na pondelok na trati medzi obcami Broztín a Slavec v okrese Rožňava. Rýchlik zrazil 16-ročného Denisa, ktorý sa takto podľa všetkého rozhodol ukončiť svoj život.

Polícia nešťastnú udalosť vyšetruje. Podľa slov krajskej policajnej hovorkyne Jany Mésarovej sa rušňovodič snažil neštastiu zabrániť, ale ani napriek použitiu rýchleho činného brzdenia nedokázal zrážke pre krátku vzdialenosť zabrániť. „Bližšie okolnosti tejto tragickej udalosti vyšetruje oddelenie železničnej polície KR PZ ako prečin usmrtenia. Presnú príčinu smrti určí nariadená pitva,” povedala.

Viac informácií neposkytol ani hovorca záchranárov Vladimír Vanko. „Vlak na tamojšom železničnom moste zrazil mladého chlapca. Na mieste nehody zasahovali záchranári z Rožňavy. Vlak spôsobil mladíkovi mnohopočetné zranenia nezlučiteľné so životom,“ upresnil.

Rodina a kamaráti sú v šoku

Denis začal len v septembri minulého roku navštevovať Strednú odbornú školu elektrotechnickú v Poprade – Matejovciach. Z reakcií známych na sociálnej sieti vyplýva, že nikto takéto rozhodnutie od mladého chlapca, ktorý mal život pred sebou, nečakal.

Rodina a príbuzní sú z mladíkovho odchodu v šoku

Rodine a príbuzným mladého chlapca vyjadruje aj redakcia hitky.sk úprimnú sústrasť.

Zdroj: KRPZ, Facebook | Foto: Facebook, pixabay.com