Zuzana Čaputová mala počas uplynulých štyroch dní nabitý pracovný program. Okrem vojny v polícií sa plne venovala návšteve pápeža Františka, ktorý zavítal na Slovensko a navštívil hlavné mesto, ako aj východ krajiny. Prezidentku ale počas sprevádzania pápeža zastihla mimoriadne tragická správa.

Pápež František poctil svojou návštevou aj Slovensko a počas štyroch dní zavítal na východ krajiny, ako i do Grasalkovičovho paláca. Na jeho ceste ho sprevádzala aj prezidentka SR Zuzana Čaputová, na ktorú pred pár hodinami zaútočil poslanec Blaha s otázkou o prepojení na mafiánsku chobotnicu.

Počas bohatého programu hlavy štátu po boku pápeža však zastihla Čaputovú mimoriadne smutná správa. Vo veku 79 rokov totiž podľa informácií TVnovín zomrel po dlhej a ťažkej chorobe jej milovaný otec Štefan Strapák.

Ako informovala prezidentská kancelária, prezidentkin otec skonal v stredu v pokoji doma. Zuzana Čaputová tak z dôvodu tragickej udalosti upravila svoj pracovný program a palác poprosil médiá o rešpektovanie súkromia celej rodiny. Aj po tom, ako sa dozvedela hroznú správu, zvládla ešte absolvovať omšu v Šaštíne, ako aj rozlúčku s pápežom na bratislavskom letisku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: FB/Zuzana Čaputová