Po náhlom úmrtí spíkra Jula Viršíka aj známej tváre RTVS z televízie JOJ prišiel o život aj slovenský športový reprezentant. Len 24-ročný cyklista zomrel v stredu pri dopravnej nehode po zrážke s osobným autom, pričom zraneniam na mieste podľahol. 

V stredu informovala polícia Slovenskej republiky o tragédií za obcou Lemešany pri odbočke na Kysak, pri ktorej vyhasol život cyklistu. “Pri zrážke s osobným autom Toyota RAV 4 utrpel cyklista ťažké zranenia, ktorým na mieste podľahol. Totožnosť nebohého cyklistu zatiaľ nie je známa,” napísali na sociálnej sieti. V týchto chvíľach je už však jasné, že zrazený cyklista bol len 24-ročný slovenský reprezentant Adrián Babič.

Cyklista bol na mieste mŕtvy a v čase zrážky s automobilom akurát absolvoval tréning. O obrovskej strate informuje portál Deaflympic, keďže Adrián napriek 86-percentnej strate sluchu súťažil v cyklistike, a to spolu so zdravými pretekármi. Pomocou načúvacieho aparátu a logopedických cvičení sa napokon naučil rozprávať aj počuť.

Pretekal aj v slovenskom peletóne a 5 rokov bol členom tímu Firefly, bol reprezentantom a vicemajstrom Slovenska v časovke v kategórií do 23 rokov, získal bronz na Majstrovstvách Slovenska v kategórií ELITE a rovnako bol juniorským majstrom Slovenska v zimnom triatlone a víťazom pohára v cestnej cyklistike v sezóne 2019. O jeho tragickom konci informoval na sociálnej sieti aj Le Tour De France SK/CZ: “Obrovská tragédia. Adrián Babič, slovenský cyklista tímu Firefly, včera neprežil zrážku s automobilom pri Kysaku. Nádejný a skromný chalan mal len 24 rokov. Česť jeho pamiatke…

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: deaflympic.sk │ Foto: FB/Polícia SR – Prešovský kraj, Le Tour De France SK/CZ