Celý svet zasiahla šokujúca správa o náhlej smrti talentovaného mladíka, ktorý podľahol strelnému zraneniu po nešťastnej nehode. Aj napriek tomu, že jeho priatelia okamžite privolali zdravotníkov, zachrániť sa ho už nepodarilo.

Cristian Ghilli bol juniorským svetovým šampiónom v športovej streľbe, pričom v medzinárodných súťažiach používal dvojhlavňovú brokovnicu. Streľbe sa venoval aj vo voľnom čase, pričom si s priateľmi vyšiel na poľovačku.

19-ročný mladík sa v rýchlosti zohol po náboje a nešťastne stlačil spúšť, v dôsledku čoho si spôsobil strelné zranenie v brušnej dutine. Priatelia privolali záchranárov, ktorí sa pri prevoze do nemocnice snažili zastaviť masívne krvácanie. Lekári sa pokúsili o operáciu brucha, no zranenie bolo fatálne.

Športová obec je zdrvená z nešťastnej nehody, ktorá skončila smrťou jedného z nadaných strelcov. ,,V októbri sa stal majstrom sveta v tímoch i mixe. Vo Svetovom pohári v Lime skončil tretí. Predtým dosiahol množstvo ďalších úspechov. Je to tragédia, ktorá nás veľmi zasiahla. Čelíme jej v tichosti a s rešpektom,“ vyhlásil šéf talianskej streleckej federácie Luciano Rossi.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: news.com.au  |  Foto: IG/cristianghilli, depositphotos