V Bratislave došlo ešte koncom týždňa k mimoriadne smutnej udalosti. Len 14-ročné dievča prešlo cez ťažko dostupný terén, aby napokon ukončilo svoj život pod prichádzajúcim rýchlikom. Tínedžerka si ľahla na koľajisko, pričom privolaný lekár už len skonštatoval smrť.

Vo štvrtok došlo v Bratislave, asi kilometer pred železničnou stanicou v Lamači v smere z Devínskej Novej Vsi, k ďalšej smutnej udalosti. Ako informuje portál TV JOJ, len 14-ročné dievča prešlo cez náročný a ťažko dostupný terén v húštine, aby si na odľahlejšom mieste ľahlo na koľajisko.

Prichádzajúci medzinárodný rýchlik už v rozbehnutej rýchlosti nestihol zabrzdiť. Na miesto dorazili hasiči i lekár, ktorý už mohol, bohužiaľ, len skonštatovať smrť. Mladá obeť mala so sebou iba batoh s vecami, pričom nenechala žiadny list na rozlúčku.

Polícia už prípad prešetruje, no nateraz nie sú známe príčiny ani okolnosti, za ktorých sa rozhodla svoj život skončiť takýmto spôsobom. Rušňovodič sa na mieste podrobil dychovej skúške na alkohol s negatívnym výsledkom. Železnice evidujú alarmujúci počet samovrážd na koľajiskách, pričom v roku 2022 si týmto spôsobom zobralo život 78 osôb, čo je o 18 viac oproti minulému roku. Slovenskom otriasol aj útok tínedžera sekerou na strednej škole v Novákoch.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj:  noviny.sk │ Foto: Televízia JOJ