V nedeľu došlo v bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves k nepochopiteľnej tragédii. 49-ročný Jozef, ktorý pracoval v žeriave na stavbe bytovky, v kabínke omdlel. Nikto ho však neskontroloval, a tak muž strávil na mieste celú noc. Na druhý deň, bohužiaľ, zomrel.

Jozef, otec siedmich detí, sa už domov nikdy nevráti. 49-ročný muž pracoval na stavbe bratislavskej bytovky a celú nedeľu trávil v žeriave. Podľa informácií TV JOJ sa mal vedúcemu už o jedenástej sťažovať na to, že sa necíti dobre. Neskôr v kabínke omdlel.

Keď sa práce na stavbe skončili, podľa všetkého nikto z nadriadených ani kolegov Jozefa neskontroloval, ani nezháňal, a tak ostal bezvládny muž v žeriave celú noc. Večer začala byť poriadne znepokojená jeho partnerka Miroslava, ktorá mala už v tej chvíli zlé tušenie. Na zvonenie telefónu pritom Jozef nereagoval. V pondelok ráno prišli k žeriavu privolaní hasiči, ktorí objavili muža v bezvedomí.

Jozef bol okamžite prevezený do starostlivosti lekárov, pričom podstúpil nevyhnutné vyšetrenia. Ako prezradil rodinný známy, po prevoze do nemocnice ale zomrel: „Odišli mu obličky a lekár mu už nedokázal pomôcť,“ priblížil. Firma, kde Jozef pracoval, uviedla, že ich tragédia veľmi mrzí, no dodali, že dodržiavajú bezpečnostné opatrenia a sú pripravení vyvodiť prípadnú zodpovednosť. Rodina zvažuje i podanie trestného oznámenia: „Chcela by som, aby to prešetrili,“ dodala zronená partnerka. Náhla smrť zarmútila aj členov slovenskej kapely Desmod.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj:  noviny.sk │ Foto: Tv JOJ