Trnavská polícia pred chvíľou informovala o mimoriadnej tragédii, ku ktorej došlo v Galante. Na Veľkonočný pondelok prišiel o život 21-ročný mladík, ktorý chcel získať fotku na vlakovom vagóne. Na tom ho však zasiahlo vysoké napätie, pričom zraneniam na mieste podľahol.

Trnavská polícia zverejnila na sociálnej sieti veľmi smutnú správu. V Galante prišiel na Veľkonočný pondelok o život len 21-ročný mladík. Pred 18-tou hodinou boli železniční policajti a záchranári privolaní k nešťastiu, ku ktorému došlo pravdepodobne z nevedomosti.

Mladík bol na stanici spolu s kamarátkou, pričom sa chcel nechať odfotiť na odstavenom nákladnom vagóne. Tá po tragédii prezradila, čo sa stalo: “V blízkosti nešťastia našli mladú dievčinu, ktorá mladíka sprevádzala. Ako policajtom povedala, kamarát vyliezol na odstavený nákladný vagón v Železničnej stanici v Galante a chcel si urobiť fotku, keď ho v sekunde zasiahol elektrický prúd,” píše polícia.

Televízia Markíza doplnila, že mladého muža zasiahlo 25-tisíc voltov. Na mieste zhorel a privolaní zdravotníci mu už nedokázali pomôcť. Polícia varuje tínedžerov a mládežníkov, aby na vagóny v žiadnom prípade neliezli. “Na trolejoch je napätie viac ako 25 000 voltov a výboj preskočí i bez priameho dotyku,” dodáva so slovami, že zdržiavať sa v podobných priestoroch je navyše zakázané.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj| Foto: FB/Polícia SR – Trnavský kraj