V pondelok 28. mája vo večerných hodinách sa na jednom z prešovských internátov odohrala obrovská tragédia, pri ktorej vyhasol život mladej študentky z Ukrainy.

Nešťastie sa odohralo v študentskom domove na Budovateľskej ulici v Prešove. Mladá, osemnásťročná žena, krátko po 21-hodine zatiaľ z nezistených dôvodov vypadla z balkóna na ôsmom poschodí. Po páde ostalo jej telo nehybne ležať na zemi.

K zranenej dievčine boli ihneď privolané záchranné zložky, no mladej vysokoškoláčke už nedokázali pomôcť a privolaný lekár už mohol konštatovať iba smrť.

Polícia túto tragédiu intenzívne vyšetruje a zatiaľ nezverejnila ďalšie informácie. Či už bol za týmto nešťastím niekto iný, alebo tu svoju úlohu zohral alkohol, nešťastná láska či obrovský stres zo skúšok.

Podľa predbežných informácií by obeťou nešťastného pádu mala byť študentka Irina L. zo západnej Ukrajiny, ktorá študovala na Technickej univerzite v Košiciach.

O to smutnejší je fakt, že v tejto východoslovenskej metropole vôbec nejde o prvý prípad takejto tragédie. Už v marci tohto roku vyhasol život mladej stredoškoláčky, ktorá vyskočila z piateho poschodia svojho internátu a svojim zraneniam rovnako podľahla.

Zdroj: cas.sk, tvnoviny.sk | Foto: facebook