Divadlo SND v posledných mesiacoch prechádza vážnou krízou a herci strácajú trpezlivosť. Rozhodli sa prehovoriť priamo pred ministerstvom kultúry, pričom vyzvali šéfku rezortu Ľubicu Laššákovú k činom.

Na pôde Činohry SND došlo nedávno k výraznej zmene na poste generálneho riaditeľa. Michal Vajdička bol totiž odvolaný z funkcie a vzápätí bol vymenovaný nový generálny riaditeľ, tentokrát však celého SND, Vladimír Antala. Všetko však už bolo pripravené na ďalšiu sezónu, pričom zmena vedúceho pracovníka všetko zmenila.

Včera (13.11.) sa tak pred ministerstvom kultúry stretli naši najváženejší herci a rozhodli sa prehovoriť. Verejnej výzvy sa zúčastnil Jozef Vajda, Táňa Pauhofová, Diana Mórová, Richard Stanke, Tomáš Maštalír a mnohí ďalší. Umelci pred médiami vyjadrili nesúhlas s rozhodnutím generálneho riaditeľa SND Antalu s odvolaním šéfa činohry Vajdičku. SND sa malo vyjadriť, že vyhodený riaditeľ manažérsky zlyhal, čo herci absolútne odmietajú. Oficiálne požiadali o návrat Vajdičku do funkcie, a zároveň apelujú na diskusiu s ministerkou kultúry.

Rozhorčenie neskrýval hlavne Jozef Vajda, ktorý bol sklamaný, že Laššáková sa neprišla ani predstaviť a nezúčastnila sa ani len jednej premiéry. Vo chvíli, keď začínali nezhody s vedením, sa totiž novinári spýtali ministerky, či má rada divadlo a kedy bola naposledy v SND. ,,Vtedy odpovedala, že minulý týždeň bola na premiére. Všetci herci mali ešte dovolenky. Neviem či sa bola pozerať na šróby,“ ironicky poznamenal Vajda.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: Facebook/PLUS JEDEN DEŃ