Deti sú nevyspytateľné a to platí naozaj v každej situácii! V pondelok napoludnie sa stalo veľké nešťastie, pri ktorom prišlo o život len 12-ročné dievčatko.

V pondelok popoludní, krátko po 12.30 h vyhasol život len 12-ročnej Lucy H. v švajčiarskom mestečku Wallisellen neďaleko Zürrichu. K nešťastiu prišlo na obávanom električkovom priecestí. Napriek tomu, že Lucy rodičia niekoľkokrát vystríhali, dievčatko si nedalo dostatočný pozor a stalo sa tak obeťou detskej nepozornosti. Lucy zrazila električka pri zastávke Neuweg a zraneniam na mieste podľahlo.

Matka je úplne zdrvená: „Každý deň čakám, že sa mi vráti, proste príde domov a všetko bude ako predtým.“ Rodičom však električka zobrala ich najmladšie dieťa a to navždy. Matka častokrát pripomínala svojim deťom, aby si dávali veľký pozor práve na toto priecestie, nakoľko je okolie veľmi hlučné a sotva počuť príchod tichých električiek.

Svedkom tejto tragédie bola Lucyna najlepšia kamarátka, ktorá bývala v rovnakom bytovom komplexe. „Musela sa prizerať, ako jej priateľka umiera a na tento pohľad bude ťažké zabudnúť“, povedal otec dievčiny.

Lucyna rodina pochádza z Anglicka a do Švajčiarska sa presťahovali pred piatimi rokmi. Učaroval im nový komplex, v ktorom bývajú iba rok. Malo to byť šťastné a idylické miesto pre rodinný život. Ten im však naruby prevrátila táto osudná nehoda.

Zdroj: Blick.ch | Foto: Pixabay