V pondelok v popoludňajších hodinách došlo v bani v Handlovej k obrovskému nešťastiu. Len 41-ročný baník utrpel pracovný úraz s brzdným vozíkom, pričom následkom zranenia na mieste podľahol.

V pondelok okolo piatej hodiny poobede došlo v bani v Handlovej k obrovskej tragédií. 41-ročný pracovník utrpel úraz, pri ktorom ho zasiahla prázdna paleta spolu s brzdným vozíkom. Podľa informácií TVnovín baník zraneniam na mieste podľahol.

Žiaľ, následkom nárazu baník utrpel vážne zranenia, ktorým na mieste podľahol. Je nám nesmierne ľúto tejto tragickej udalosti a vyhasnutého mladého života nášho zamestnanca. Stratili sme zodpovedného, pracovitého a spoľahlivého baníka, dobrovoľného banského záchranára, ktorý v bani Handlová odfáral 15 rokov. Súcitíme s rodinou v tejto mimoriadne ťažkej chvíli, vyjadrili sme jej našu úprimnú sústrasť a podporu,“ uviedla hovorkyňa Hornonitrianskych baní Prievidza Adriana Siváková.

Zranenie ramena utrpel aj 29-ročný baník, ktorý bol po ošetrení prepustený do domácej starostlivosti. 41-ročnému mužovi sa pritom záchranári snažili pomôcť až do príchodu lekára, no neúspešne. K podobnej tragédií, kedy na následok pádu horniny skonal 49-ročný muž, došlo v roku 2018. Okolnosti a príčinu pondelkovej tragédie vyšetruje komisia štátnej banskej správy Obvodného banského úradu v Banskej Bystrici.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: YouTube/Televízia Prievidza