Rodina len dvojmesačného Peťka prežíva veľmi smutné obdobie. V piatok 12. januára prišli o najmladšieho člena rodiny. Nik zatiaľ netuší, čo sa mohlo stať, pretože ich synček bol úplne zdravé bábätko. 

Peťko sa narodil pred dvoma mesiacmi v Polomke. Podľa informácií ho mala jeho mamička Viera (24) vo štvrtok 11. januára o 2.00 h nadojčiť a následne uložiť do jeho postieľky. Ráno o 6.00 h sa jej už naskytol hrozivý pohľad. Malý Peťko už nedýchal a bol celý modrý.

Okamžite preto privolala záchranku, no chlapčeka sa im už oživiť nepodarilo. “Obhliadajúci lekár konštatoval smrť bábätka. Cudzie zavinenie predbežne vylúčil. Na zistenie presnej príčiny úmrtia bola nariadená súdna pitva,” uviedla banskobystrická policajná hovorkyňa Petra Kováčiková pre plusku.sk.

Prečítajte si tiež: Dievčatko (†14) z reklamy spáchalo samovraždu: Na TOTO by si mali dať pozor všetci rodičia!

Príčina smrti dvojmesačného Peťka zatiaľ jasná nie je, nemožno však vylúčiť, že išlo o syndróm náhleho úmrtia. Polícia začala v tejto veci trestné stíhanie pre usmrtenie.

Mamička Viera je na tom psychicky zle, po injekcii na upokojenie už niekoľko hodín spí. Okrem nebohého Peťka majú mladí rodičia dve dievčatká vo veku dva a štyri roky.

Zdroj: pluska.sk | Ilustračná foto: pixabay.com, depositphotos.com