Zuzana Čaputová sa ešte pred inauguráciou pochválila svojím novým tímom, ktorý sa s ňou ocitne priamo v paláci. Obklopila sa ľuďmi, ktorým nielen dôveruje, ale považuje ich za uznávaných odborníkov v rôznych oblastiach. Pri jednej z dám sa však zrejme zmýlila, keďže si kvôli nej zlízla poriadnu vlnu kritiky.

Zákon o umelom prerušení tehotenstva v posledných mesiacoch intenzívne rezonoval širokou verejnosťou. K navrhovaným zmenám sa vyjadrili mnohí politici, ekonómia i psychológovia. Časť Slovákov prejavila svoj názor na Národnom pochode za život, ktorý sa konal v nedeľu (22.9) v Bratislave.

Udalosť, na ktorej sa stretlo takmer 50-tisíc našincov, sa rozhodla komentovať aj Henrieta Hajtová z tlačového oddelenia kancelárie prezidentky. ,,Inkvizítori, pokrytci, pedofili, úchyláci,“ osočila zrejme ľudí, ktorí sa rozhodli verejne podporiť ochranu života od počatia.

Dalo sa očakávať, že politici využijú možnosť vyjadriť sa k pochybeniu zo strany Čaputovej tímu. Jedným z nich je poslanec za stranu Smer-SD Juraj Blanár, ktorý nešetril kritikou. Hlava štátu je však rovnako nahnevaná a vyjadrenie Hajtovej nenechá len tak. ,,Pani prezidentka sa od spomínaných vyjadrení ostro dištancuje, nesúhlasí s takýmito prejavmi, považuje ich za neprípustné. Sama volá po väčšom rešpekte v spoločnosti. Po návrate z Valného zhromaždenia OSN v New Yorku bude situáciu riešiť,” uviedol hovorca najmocnejšej blondínky na Slovensku, Martin Strižinec pre plusku.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk  |  Foto: markiza.sk, Facebook/Národný pochod za život, YouTube