V prípade, že máte doma škôlkara, zrejme ste pred nástupom do škôlky dostali zoznam vecí, ktoré by ste mali svojmu dieťaťu zabezpečiť. Nie je na tom nič zvláštne, ak by niektoré vybavenie nerozčúlilo mnohých rodičov. Dúfali totiž, že Slovensko sa snaží byť ekologickejšie, čo potvrdilo aj zákazom predaja jednorazového plastu.

Na sociálnej sieti sa objavil zoznam vecí, ktoré majú rodičia zaobstarať malému škôlkarovi. Aj napriek tomu, že deti toho nepotrebujú veľa, niektoré vybavenie predsa len využijú. Mnohých ľudí však rozčúlilo, že v zozname sa nachádza položka ,,plastové poháre-100 ks“.

Viacerí ľudia upozornili na to, že ak sa v jednej triede nachádza napr. 20 detí a každé musí doniesť povinných 100 ks plastových pohárov, ide o 2-tisíc kusov jednorazového plastu. ,,Takto vychovávame deti, takto im ukazujeme príklad už od ich útleho veku? Kam to dospeje neskôr, keď teraz im ukazujeme takéto nezmysly? Takto chránime životné prostredie a planétu? Už keď sa nájde zopár uvedomelých rodičov, tak systém im hádže takýmto spôsobom polená pod nohy. Nám sa to jednoznačne nepáči!“ zareagovala nahnevaná matka. A aký je váš názor?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/ Human Health Institute – Inštitút pre Ľudské zdravie  |  Foto: Facebook/ Human Health Institute – Inštitút pre Ľudské zdravie, Pixabay, depositphotos.com