Obrovský posun v kauze vraždy Jána Kuciaka: Z objednávky obvinili Kočnera!

Dátum:

21. februára 2018 bol vo svojom dome vo Veľkej Mači chladnokrvne zavraždený novinár Ján Kuciak († 27) a jeho snúbenica Martina Kušnírová († 27). Aj keď vrah pred spravodlivosťou unikal dlhé týždne, do väzby boli napokon umiestnené štyri osoby. Vo veci úmyselného zabitia mladého páru však nastal výrazný posun a polícia obvinila z objednávky vraždy podnikateľa Mariána Kočnera.

„V prípade vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej nastal zásadný posun. Vyšetrovateľ protizločineckej jednotky obvinil objednávateľa vraždy,“ uviedla polícia Slovenskej republiky na oficiálnej facebookovej stránke. O skutočnosti, že vraždu novinára a jeho snúbenice si mal objednať kontroverzný podnikateľ Marian Kočner, mal ešte v októbri minulého roka vypovedať jeden zo štyroch obvinených z vraždy, Zoltán Andruskó.

O 13.00 sa začala tlačová konferencia, ktorú vedú dozorujúci prokurátori Úradu špeciálnej prokuratúry, pričom vyšetrovací spis ohľadom vraždy má viac ako 15 000 strán. Prokurátor po pár minútach potvrdil, že vyšetrovateľ NAKA obvinil 8. marca z objednávky vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej podnikateľa Mariana Kočnera. „Osobitne zdôrazňujem, že uznesenie o obvinení bolo vznesené na základe objektívnych dôkazov a nie na základe informácií médií či verejného tlaku,“ uviedol prokurátor.

Ako tiež uviedol, vyšetrovateľ vzniesol obvinenie až v momente, kedy boli na základe adekvátnych dôkazov všetci presvedčení, že objednávateľom vraždy je s najväčšou pravdepodobnosťou práve on. „Urobíme všetko pre to, aby táto trestná vec bola čo najskôr ukončená. Rozsah úkonov, ktorý nás a vyšetrovateľov čaká, je značný. Aktuálne nevieme povedať, či to bude začiatkom leta alebo neskôr,“ odpovedal prokurátor ohľadom otázky obžaloby.

Zdroj: Facebook

Zara
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Zn.: Vždy v centre diania s očami na stopkách! :)

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...

Odhodila zábrany: Vo vysokom štádiu tehotenstva sa ukázala celkom NAHÁ!

Podnikateľka a influencerka Zuzana Strausz Plačková potvrdila vo februári...

Tvrdá rana pre Matoviča: Táto strana ho prestala podporovať!

Pred parlamentnými voľbami 2020 spolu plánovali vytvoriť novú vládu,...

Filmový svet v slzách: Známy herec ZOMREL náhle počas natáčania!

Filmový svet skončil v slzách po náhlej a nečakanej...