Tak toto by sa stávať nemalo! Ministerstvo financii na čele s Igorom Matovičom sa rozhodlo finančne odmeniť seniorov, ktorí sa nechali zaočkovať proti ochoreniu COVID-19. Opäť sa však potvrdilo, že spôsob a nastavenie odmeňovania má značné nedostatky.

Igor Matovič šokoval širokú verejnosť, keď prišiel s myšlienkou rozdávať finančné odmeny seniorom, ktorí sa nechajú zaočkovať proti koronavírusu. Jeho návrh napokon prešiel a prvých 30-tisíc dôchodcov už malo dostať sľúbený šek. Došlo však k obrovskej chybe, na ktorú upozornil Miroslav Kollár.

Politik priznal, že aj jeho svokre prišiel šek na 300 eur, a taktiež želanie k pevnému zdraviu. ,,Máte pravdu, bola to zodpovedná, trikrát zaočkovaná staršia dáma. Len s tým pevným zdravím to bude asi problém. Pred mesiacom zomrela. Pochovali sme ju týždeň pred Vianocami,“ povedal vo videu rozčarovaný primátor mesta Hlohovec.

Poslanec upozornil ministra financií, že jeho rodina prišla o blízkeho človeka ešte počas vianočných sviatkov a potrebuje pokoj. Namiesto toho sa dočkali želania pevného zdravia pre mŕtvu ženu. ,,Myslím si, že vy máte, ako sa hovorí, vyoperovanú hanbu. Ale aj tak vás prosím, choďte sa konečne niekam do kúta potichu hanbiť a už odtiaľ nevylezte. Skôr, ako túto peknú krajinu definitívne zničíte. A vašim kolegom na ministerstve povedzte, nech si aktualizujú dáta z evidencie obyvateľov. Lebo toto asi nebude jediný takýto prípad. Hanbite sa,“ odkázal expremiérovi.

Celé vyjadrenie Kollára

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj | Video: FB/Miroslav Kollar SPOLU-občianska demokracia  |  Foto: Twitter, TV Markíza