Obrovský rozdiel: O koľko VIAC sa zarába v českom Kauflande?

Dátum:

Kaufland patrí k najznámejším obchodným reťazcom na Slovensku i v strednej Európe. Už štyri roky v rade je držiteľom ocenenia Top Zamestnávateľ od nezávislého inštitútu. Spoločnosť zároveň patrí medzi stabilných zamestnávateľov, ktorý navyše takmer neustále prijíma zamestnancov.

Viete však, aký je rozdiel v platoch na totožných pozíciách v Česku a na Slovensku? Keďže na svojich stránkach to spoločnosť prezrádza, nejde o žiadne tajomstvo, ktoré by bolo treba zo zamestnancov dostávať „násilím“. Pozrime sa teda spoločne na tie rozdiely. Len upresníme, že počítať budeme s kurzom 1 euro = 25 korún českých.

Táto spoločnosť si pravidelne „vychováva“ svojich zamestnancov formou tzv. Trainee programov, a to do prevádzky, no aj do logistiky. Na Slovensku poberá behom ročného oboznamovania sa a zapracovávania víťazný uchádzač 1 300 €, v Česku je to až 50-tisíc kurún, teda 2 000 €.

Čo sa týka pozície pozície vedúceho obchodného domu, v Česku je to v prepočte 3 000 eur, na Slovensku „len“ 2 270 €. V prípade jeho zástupcov je nástupný plat v Česku 1 800 €, na Slovensku od 1 260 do 1 700 €. Rozdiel medzi Českom a Slovenskom je ten, že v Česku je naprieč celou republikou na každej pozícii rovnaký plat, na Slovensku sa k základnému platu pridáva pohyblivá zložka závislá od toho, o aké miesto sa jedná.

Čo sa týka bežných zamestnancov na predajniach, v Česku sa nástupné platy pohybujú okolo 1 200 €, na Slovensku okolo 850 €. A čo sa týka vychystávačov v logistických centrách, v Česku začína ich plat od 1 020 €, na Slovensku len od 750 €. Vo väčšine prípadov sú teda rozdiely aj 30 percent v prospech našich západných susedov. Celkom slušné, nemyslíte?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Kaufland.cz, Kaufland.sk | Foto: Google Maps

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Pozor na obľúbenú kozmetiku pre deti: Hrozia kožné infekcie!

Úrad verejného zdravotníctva na svojej oficiálnej webovej stránke upozorňuje...

Vašek z Luneticu zrazil chodca: Šokujúce detaily z tragickej nehody!

14. mája bol člen českej kapely Lunetic účastníkom tragickej...

Nepríjemný šok pre Pročka: Reklamné pútače mu posprejovali nápisom…!

Bývalý zabávač bol odjakživa zvyknutý na tvrdú kritiku zo...

Vláda konečne schválila balík pomoci: Túto sumu dostanú rodiny!

Balík pomoci pre rodiny vyvolal v posledných dňoch ostré...