Kaufland patrí k najznámejším obchodným reťazcom na Slovensku i v strednej Európe. Už päť rokov v rade je držiteľom ocenenia Top Zamestnávateľ od nezávislého inštitútu. Spoločnosť zároveň patrí medzi stabilných zamestnávateľov, ktorý navyše takmer neustále prijíma zamestnancov.

Viete však, aký je rozdiel v platoch na totožných pozíciách v Česku a na Slovensku? Keďže na svojich stránkach to spoločnosť prezrádza, nejde o žiadne tajomstvo, ktoré by bolo treba zo zamestnancov dostávať “násilím”. Pozrime sa teda spoločne na tie rozdiely. Len upresníme, že počítať budeme s kurzom 1 euro = 24 korún českých.

Táto spoločnosť si pravidelne “vychováva” svojich zamestnancov formou tzv. Trainee programov, a to do prevádzky, no aj do logistiky. Na Slovensku poberá behom ročného oboznamovania sa a zapracovávania víťazný uchádzač 1 300 €, v Česku je to až 50-tisíc korún, teda viac ako 2 000 €.

Čo sa týka pozície vedúceho obchodného domu, v Česku je to v prepočte cez 3 200 €, na Slovensku menej ako 2 500 €. Vedúci distribučného centra či oblastní vedúci majú, samozrejme, ešte vyššie platy, no nie sú zverejnené, keďže na ne sa vrámci firemných “hodnôt” ľudia posúvajú.

V prípade jeho zástupcov je nástupný plat v Česku 1 900 €, na Slovensku od 1 260 do 1 700 €. Rozdiel medzi Českom a Slovenskom je ten, že v Česku je naprieč celou republikou na každej pozícii rovnaký plat, na Slovensku sa k základnému platu pridáva pohyblivá zložka závislá od toho, o aké miesto sa jedná.

Čo sa týka bežných zamestnancov na predajniach, v Česku sa nástupné platy pohybujú okolo 1 300 €, na Slovensku sú od 950€ v závislosti od mesta. A čo sa týka ,,vychystávačov” v logistických centrách, v Česku začína ich plat od cca 1 300 €, na Slovensku len tesne nad 1 000 €. Vo väčšine prípadov sú teda rozdiely 20-30 % v prospech našich západných susedov. Celkom slušné rozdiely, nemyslíte?

Zdroj: Kaufland.cz, Kaufland.sk | Foto: Google Maps