Slovensko je v smútku! V utorok 24. apríla nás navždy opustila jedna z prvých speváčok slovenskej populárnej hudby, ktorá od začiatku 50. až do polovice 60. rokov patrila skutočne medzi významné a uznávané speváčky na Slovensku. V 90. rokoch vystúpila v televíznom programe Repete.

Bea Littmannová zomrela v utorok 24. apríla ráno v Bernolákove. Podľa informácií bude so zosnulou speváčkou posledná rozlúčka 14. mája o 14.45 h. v bratislavskom krematóriu.

Bea Littmannová bola jednou z prvých slovenských speváčok tanečných piesní. Navštevovala gymnázium v Bratislave, ktoré úspešne ukončila maturitnou skúškou. Spev študovala súkromne. Bola zakladajúcou členkou Miešaného zboru československého rozhlasu (1946) a od roku 1947 i členkou dievčenského speváckeho tria Tri dievčatká spolu s Vierou Palátovou a Hertou Bedrnovou. Pôsobila taktiež ako členka Slovenského filharmonického zboru (od roku 1957).

Azda niet toho, kto by nepoznal jej hity, akými boli skladby Najkrajšia hviezdička, Ružičky červené, Nebolo to náhodou, ale aj  Široká cestička.  V 90. rokoch vystúpila v televíznom programe Repete.

Zdroj: kultura.pravda.sk, Video: YouTube, Ilustračné foto: pixabay.com