Daniela Hantuchová (34), rodáčka z Popradu definitívne ukončila svoju kariéru! Svoje rozhodnutie oznámila verejnosti prostredníctvom sociálnej siete. Čo stojí za jej odchodom?

Bývalá členka Top 5 svetového rebríčka WTA v dvojhre i štvorhre, či majiteľka kompletnej zbierky grandslamových titulov v miešanej štvorhre a držiteľka ďalších titulov už chýbala v posledných týždňoch na tenisových kurtoch zo zdravotných dôvodov. Svojim rozhodnutím prekvapila nielen verejnosť a fanúšikov, ale i samotný športový svet.

“Chcem vám oznámiť s celou svojou vďakou a šťastím vo mne, že prišiel čas opustiť profesionálny tenis,” napísala v statuse na sociálnej sieti Daniela.

Slovenská tenistka však úplnú bodku za tenisom nedáva. Oslovilo ju totižto mnoho turnajov v zahraničí. Zrejme najlukratívnejšou ponukou je Havaj, kde sa v novembri bude konať nový WTA turnaj. Práva tam jej ponúkli pozíciu riaditeľky. Podľa jej slov by ju táto ponuka po organizačnej stránke veľmi bavila. Zasadnúť za mikrofón a komentovať zápasy pre americkú televíziu Fox Sport by mala aj na tohtoročnom turnaji vo Wimbledone.

Zdroj/Video: Facebook Daniela Hantuchová | Ilustračná foto: pixabay.com