V sobotu (28. novembra) predstúpil Peter Pellegrini s kolegami pred novinárov, aby oznámil to, o čom sa na verejnosti šepkalo už dlhšie obdobie. Bývalý premiér sa stal lídrom mimoparlamentnej strany Hlas-SD, ktorá si v politických prieskumoch získava čoraz väčšie množstvo voličov.

V ranných hodinách sa konal ustanovujúci snem strany Hlas-SD, na ktorom sa okrem predsedu strany rozhodovalo aj o podpredsedoch. Na následnej tlačovej konferencii priblížil Peter Pellegrini smerovanie nového politického subjektu, ako aj jeho financovanie. Pred novinármi sa však vrátil späť do minulosti, keď sa vo vyjadrení ohladom názvu strany preriekol a uviedol, že „Smer“, a teda Hlas, nie je financovaný žiadnymi oligarchami.

„Chcem z tohto miesta veľmi jasne a priamo povedať – strana Smer… strana Hlas-Sociálna demokracia nie je financovaná žiadnym oligarchom, nie je financovaná žiadnym tučným sponzorom,“ povedal, pričom v rýchlosti upresnil, že subjekt bude pôsobiť maximálne transparentne so zverejňovaním všetkých finančných prostriedkov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YouTube, Streamable.com