Politika Obrovský trapas premiéra v Bruseli: Netušil, že je v priamom prenose!

Obrovský trapas premiéra v Bruseli: Netušil, že je v priamom prenose!

V Bruseli začína summit Európskej únie, kde sa stretnú predsedovia vlád a prezidenti jednotlivých členských štátov, pričom Slovensko zastupuje premiér Igor Matovič. Tomu sa už po príchode na miesto podaril poriadny trapas, ktorý mohli vidieť tisícky ľudí.

Počas týchto dní sa v Bruseli koná jedno z dôležitých stretnutí, na ktorom sú hlavnými témami pobrexitová dohoda a nové klimatické záväzky. Po príchode jednotlivých premiérov členských krajín boli požiadaní o úvodné posolstvo k summitu EÚ.

Táto tradícia zrejme prekvapila samotného Igora Matoviča, ktorý sa postavil pred novinárov s cieľom upozorniť na dôležitosť životného prostredia. ,,Dobrý deň, zdravím vás všetkých. Tento summit môže byť začiatkom niečoho veľmi pekného v našom spoločnom európskom dome. Keď my budeme zelenší o 10 rokov ako stromy, keď to trošku odľahčím, a zároveň naši partneri budú robiť z prírody naďalej niečo, čo je možné… môžem ísť ešte raz?“ zmätene požiadal premiér o opravu jeho príhovoru. Priamo počas snahy napraviť si znenie jeho posolstva však zistil, že ide o priamy prenos a napokon to radšej zabalil.

Video na sociálnej sieti zverejnil Peter Kmec, ktorý je členom strany Hlas-sociálna demokracia. ,,To, čo predviedol premiér Matovič, nemožno inak nazvať ako hanba. Namiesto vyhadzovania štátneho tajomníka z delegácie by sa mal skôr pripraviť na dôstojnú reprezentáciu štátu,“ nešetril kritikou nahnevaný politik.

Trapas Igora Matoviča

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Peter Kmec  |  Video: Streamable.com

Exit mobile version