V jednej z častí obľúbenej relácie Duel sa na záver diváci dočkali poriadneho šoku. Jeden zo súťažiacich spôsobil trapas ako hrom. Sám moderátor Gregor Mareš sa nestíhal čudovať a táto nečakaná vec ho určite zaskočila. Zrejme zbrklosť a nerozvážnosť spôsobila hanbu súťažiacemu na obrazovkách verejnoprávnej televízie. Ako mu toto vôbec mohlo napadnúť?

V jednej časti relácie Duel sa proti sebe postavila ostrieľaná lekárka Jana z Trenčína a Anton z Banskej Štiavnice. Zo sympatickej Janky sa počas vysielania relácie stala pani, čo moderátor na začiatku relácie divákom i oznámil. Anton o sebe prezradil, že je spisovateľ a publicista a najnovšie mu vyšla kniha s názvom Pandorina skrinka. Tú sa rozhodol podarovať moderátorovi Marešovi, ktorý sa milej pozornosti veľmi potešil.

Na konci relácie však Anton spravil niečo, čím sa poriadne strápnil. V momente keď sa hra skončila a moderátor sa mu poďakoval za účasť v hre i za knihu, ktorú dostal, spisovateľ spravil niečo prekvapivé. Rozhodol sa knihu z rúk moderátora vziať a venovať ju súperke ako oneskorený svadobný darček. Mareš sa teda z darčeku tešil iba krátko. Celá situácia vyzerala naozaj komicky. Väčšina ľudí totiž zrejme nie je zvyknutá na to, že keď raz dostane dar, niekto mu ho vezme a podaruje inému, zhodli sa ľudia, ktorí túto situáciu v televízii videli. Nuž, milí budúci súťažiaci, nabudúce si radšej prineste darček rovno aj pre vášho súpera. Pre istotu.

Knihu Anton na začiatku relácie daroval moderátorovi. Na konci mu ju vzal.

Zdroj: rtvs.sk | Foto: rtvs.sk