Obvinený Dušan Dědeček vo štvrtok (6. októbra) utekal z budovy Okresného súdu pred novinármi, ktorých musel od seba odstrkovať. O to viac prekvapil, keď sa rozhodol poskytnúť rozhovor o tragédii, ktorú spôsobil, v dôsledku čoho pripravil o život piatich nevinných ľudí.

Dušan Dědeček bol po štyroch dňoch v cele prepustený a oficiálne bude stíhaný na slobode. Pred médiami prvotne utekal, no napokon sa rozhodol poskytnúť exkluzívny rozhovor. Podľa jeho slov osudný deň trávil so synom a vnučkou, pričom si voľné chvíle spríjemnil pitím rumu.

Obvinený tvrdí, že si náraz a udalosti z tragickej nehody na Zochovej nepamätá. Následne však priznal, že to, čo sa stalo, si uvedomil už v aute. ,,Taký zlomok sekundy som nikdy nezažil. Vedel som, čo som spravil a som pripravený niesť vinu. V cele som skúšal vracať čas, ale stále si otvárate oči a zobúdzate sa v tom istom dni. Nedá sa to,“ vyhlásil pre TV Markíza. V osudný deň vraj sadol za volant kvôli práci, keďže išiel odomknúť kanceláriu pre svoje kolegyne.

Dědeček sa obhajuje vyhlásením, že nie je žiadnym cestným pirátom a dovtedy nikdy nešoféroval pod vplyvom alkoholu, i keď často prekročil povolenú rýchlosť. Podľa jeho slov žiadal o prepustenie z väzby, aby mohol ukončiť spoluprácu s Deaflympijským výborom Slovenska, ktorá je spojená s odovzdaním prístupovým hesiel a predložením dôležitých dokumentov.

Práve členom spomínaného výboru poslal z cely list, no rodiny obetí zatiaľ nekontaktoval. Neexistujú totiž slová, ktoré by odčinili, čo spôsobil. ,,Chcel by som ich poprosiť o odpustenie. Nikdy sa moje pocity nevyrovnajú s tým, čo prežívajú rodičia obetí, ale je to iný typ pekla,“ odkázal trúchliacim rodinám športový funkcionár. 60-ročný muž sa plánuje zúčastniť súdnych pojednávaní a niesť vinu. ,,Budem za svoj hriech pykať. Odnesiem si, čo mám,“ dodal.

Celý rozhovor si môžete pozrieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: TV Markíza, FB/Polícia SR