Dušan Dědeček spôsobil v októbri 2022 tragickú nehodu v Bratislave na Zochovej ulici. Pod vplyvom alkoholu si sadol za volant a nabúral do zastávky rýchlosťou 130 kilometrov za hodinu. Následne pripravil o život päť nevinných ľudí, ktorí čakali vo večerných hodinách na svoj spoj.

Október 2022 sa stal v jeden osudný večer pre viaceré slovenské rodiny tým najsmutnejším v živote. Dušan Dědeček si sadol s vyše dvomi promile za volant a v čase nehody mal naraziť do zastávky na Zochovej v Bratislave v rýchlosti 130 kilometrov za hodinu.

Na zastávke napálil do davu čakajúcich mladých ľudí, pričom napokon vyhaslo až 5 ľudských životov. Vzhľadom k tomu, že obvinený mal za sebou už v minulosti 16 dopravných priestupkov, Krajský súd v Bratislave poslal muža do preventívnej väzby. Tam je Dědeček umiestnený už tri mesiace, no podľa nových informácií sa chystá dostať do slobodu.

Ako uvádza portál TVnoviny, obvinený poslal pred pár dňami žiadosť o prepustenie z väzby. Prokurátor mu však nevyhovel, a tak o veci rozhodne okresný súd. Správu potvrdil prokurátor Juraj Chylo: „Túto žiadosť obvineného predložil na rozhodnutie sudcovi pre prípravné konanie,“ uviedol. Prípad je pritom stále v štádiu vyšetrovania, výsluchov, dokazovania a zisťuje sa príčina tragédie: „Je preto ťažko predvídateľné odhadnúť ďalší posun vo veci, prípadne termín skončenia vyšetrovania,“ doplnil Chylo.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj:  tvnoviny.sk │ Foto: Televízia Markíza, YT/SME