Krajská prokuratúra len pred pár hodinami obvinila policajného prezidenta Petra Kovaříka zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Po prevzatí obvinenia však neostáva ticho a prokuratúru vyzýva, aby začala trestné stíhanie pre uniknuté uznesenie!

Policajný prezident Peter Kovařík tvrdí, že sa ho neznáma osoba snaží zdiskreditovať potom, čo na verejnosť unikol scan originálneho uznesenia obvinenia zo dňa 26. augusta s vlastnoručným podpisom prokurátora.

„Keďže z mojej strany nedošlo k odovzdaniu, respektíve kopírovaniu tohto uznesenia pre iné osoby a nezverejnil som ho, vyzývam príslušné orgány prokuratúry, aby dali z úradnej povinnosti pokyn za začatie trestného stíhania vo veci pre trestný čin neoprávneného nakladania s osobnými údajmi a trestný čin zneužitia právomoci verejného činiteľa. Je tu evidentná snaha o diskreditáciu mojej osoby ako prezidenta Policajného zboru SR,“ uvádza vo svojom stanovisku policajný prezident Peter Kovařík.

Keďže chcem, aby trestné konanie prebiehalo zákonným spôsobom, z dôvodu účelového zverejnenia uznesenia o vznesení obvinenia, zverejňujem touto cestou odôvodnenie mojej sťažnosti zahlásenej priamo do zápisnice na mojom výsluchu,“ uvádza policajný prezident ohľadom uniknutého dokumentu prostredníctvom hovorcu Michala Slivku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol