Minister zdravotníctva sa ako hosť relácie Braňa Závodského vyjadril k momentálne prebiehajúcemu „skríningu Slovenska“. Zarážajúce informácie však prezradil aj o jednom zo základných pilierov posledného roka „RÚŠKO, ODSTUP, RUKY“.

Marek Krajčí v rozhovore pre Rádio Expres priznáva, že na novú mutáciu z Británie, objavenú už aj na Slovensku, štandardné karanténne opatrenia pandémie koronavírusu nezaberajú! „Tak, aby sme sa mohli dostať a rešpektovať ten Covid automat, tak my potrebujeme, samozrejme, oveľa viac začať testovať,“ vyhlásil Krajčí.

Minister zdravotníctva dôrazne odporúča všetkým ľuďom, aby sa na plošnom testovaní chránili a okrem bežných protipandemických opatrení a odporúčaní si obstarali aj novú výbavu. „Odporúčame respirátory FFP2, aby si ich ľudia zadovážili. Práve na miesta, kde budú v kontakte s ďalšími ľudmi, určite do hromadných prostriedkov atď. Je to teraz štandard, ktorý v týchto krajinách, kde tento vírus bol zachytený, tak sa to začína odporúčať,“  informuje Marek Krajčí o nízkej schopnosti klasických rúšok zachytávať novú mutáciu koronavírusu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Video: YT/Braňo Závodský Naživo | Foto: FB/Marek Krajčí, canvas.com