Obyvatelia tohto mesta majú radosť: Cena plynu sa nezvýši ani o cent!

Dátum:

Slováci sa majú v roku 2022 pripraviť na výrazný nárast cien elektriny a plynu. Dôvodom má byť pandémia koronavírusu, ktorá na svetovom trhu spôsobila poriadny chaos, a predovšetkým rast trhových cien energií. Jedno zo slovenských miest sa však zdražovania vôbec nemusí obávať.

Rastúce ceny energií vrátane štátnych regulácií už teraz nezvládla Spoločnosť Slovakia Energy, ktorá oficiálne ukončila svoje služby na Slovensku. To sa však zrejme nestane mestskej spoločnosti TEHOS, ktorá pôsobí v Dolnom Kubíne, pričom zabezpečila výhodné ceny pre plyn i drevné štiepky.

Obyvateľov Dolného Kubína tak nečaká žiadne zdražovanie. ,,Podarilo sa nám zazmluvniť dodávky plynu a biomasy ešte v čase, keď tie ceny boli oveľa priaznivejšie. Aj vďaka tomu vieme garantovať, že nebudeme zvyšovať cenu tepla ani budúci rok,“ oznámil primátor mesta Ján Prílepok.

Spoločnosť zabezpečuje teplo pre 120 bytových domov a 4 453 bytov zo siedmich kotolní. Tri sú na plyn a štyri sú kombinované s drevnou štiepkou. TEHOS viac ako 80 % spaľuje práve drevnú štiepku. ,,Čiže to množstvo plynu, ktoré teraz vyletelo do veľkých výšin, je u nás minimálne. Z celkovej výroby tepla je to od 15 do 20 %,“ doplnil konateľ spoločnosti Stanislav Vilček.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tehos.eu  |  Foto: tehos.eu, Pixabay

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Minister školstva oznámil žiakom novinku: Tieto prázdniny sa RUŠIA!

Ministerstvo školstva pred pár týždňami prišlo s návrhom, ktorý...

Boris Valábik má toho dosť: Oficiálne končí na…!

Boris Valábik v roku 2017 oficiálne ukončil aktívnu hokejovú...

POLÍCIA zadržala známeho slovenského rapera: V aute mal mať…!

Nedávno zadržala polícia slovenského rapera Karla, ktorý mal pri...

Plačková má smolu: Na letisku ju opäť odchytila POLÍCIA!

Zuzana Plačková si len pred pár dňami mohla spolu...