Zadržaná Tereza, ktorá sa snažila v Pakistane prepašovať neuveriteľných 9 kilogramov heroínu už niekoľko dní zotrváva vo vyšetrovacej väzbe. Dnes, v stredu 24. 1. 2018, sa malo konať súdne pojednávanie o tom, čo ďalej s 21-ročnou Češkou.

Stredajší súd, ktorý mal rozhodovať o ďalšom osude Terezy H., skončil bez posunu pre mladú Češku. Tá do súdnej siene nedorazila a pojednávanie muselo byť odročené na koniec januára.

Súd mal konať o predĺžení väzby, ktorá v stredu končí. Tereza na súd však nedorazila. Dôvodom je, že miestna polícia štrajkuje kvôli potýčkam so študentmi na Pandžábskej univerzite, pri ktorých bolo veľa strážcov zákona zranených. Práve kvôli tomu policajti Terezu na súd nepriviedli a rokovania tak museli byť odročené na 30. januára.

Tereze nedávno umožnili stretnutie s honorárnym konzulom, ktorý jej poskytol dôležité informácie. “Odovzdal jej odkazy od rodiny, odporučil jej, aby spolupracovala s vyšetrovateľmi,” povedala hovorkyňa českého ministerstva zahraničia Irena Valentová. “Zdravotne je na tom dobre, na podmienky vo väznici si nesťažovala,” doplnila.

Termín súdneho pojednávania, v ktorom sa bude rozhodovať o prípadnej vine mladej Češky, zatiaľ stanovený nebol.

Zdroj: Blesk.cz | Foto: Facebook