Koaličná strana SaS sa v poslednom období venovala aj kontroverznej otázke ohľadom financovania cirkvi, čo rozvírilo hladinu nielen medzi voličmi, ale aj priamo v parlamente. Agentúra Focus teraz prichádza s výsledkami prieskumu pre TV Markíza, ktorý hovorí o názore verejnosti na dlho diskutovanú tému.

Politická strana Sloboda a solidarita pred pár týždňami opäť otvorila otázku ohľadom odluky cirkvi od štátu, čo vzbudilo vlnu nevôle predovšetkým v parlamente. Strana Richarda Sulíka navrhuje riešenie, ktorým by boli dobrovoľné príspevky občanov, pričom vysvetľuje: “Za najvhodnejší model financovania cirkví považujeme asignačný model v prospech registrovanej cirkvi z dane z príjmov občanov.”

Ak by k tomuto kroku skutočne došlo, daňovník by sa sám rozhodol, či bude alebo nebude cirkev podporovať. Televízia Markíza si v tejto otázke nechala vytvoriť prieskum agentúrou Focus, ktorej výsledky hovoria jasnou rečou. Na otázku, či by boli Slováci ochotní pravidelne prispievať cirkvi zo svojich daní, odpovedalo až 76,9 % respondentov nie, pričom 20,2 % ľudí bolo tejto vidine naklonených. Ako by ste sa rozhodli vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk