Ministerstvo financií oficiálne spustilo dlho očakávanú očkovaciu lotériu. Dokonca už boli zverejnené aj detaily o presných výherných sumách a podmienkach súťaže. Slováci, ktorí majú záujem o očkovaciu prémiu či sprostredkovateľský bonus, majú príležitosť sa zaregistrovať.

Do očkovacej lotérie sa môže prihlásiť každý občan nad 18 rokov, ktorý absolvoval vakcináciu akoukoľvek schválenou očkovacou látkou. Ak má za sebou jednu dávku, do žrebovania bude zaradený jedenkrát. Ak bol zaočkovaný oboma dávkami, do žrebovania je automaticky zaradený dvakrát. Výhru môžu získať aj ľudia, ktorí očkovanie sprostredkovali iným osobám.

Prvé losovanie sa uskutoční 15. augusta, pričom sa v priebehu jedného týždňa má rozdať na výhry celkovo 855-tisíc eur. V priebehu viac ako dvoch mesiacov štát rozdá takmer 10 miliónov eur. Došlo však aj k nečakanej novinke, keďže na získanie výhry 100-tisíc eur nebude stačiť iba losovanie. Očkovacia lotéria totiž pobeží v priamom prenose televízie RTVS. Vyžrebovaný človek musí zdvihnúť telefón do 20 sekúnd a správne odpovedať na otázku moderátora, pričom má ísť o vybrané heslo.

Rezort financií chce týmto spôsobom získať čo najväčšiu pozornosť pri žrebovaní výhercov. Politológ Jozef Lenč však z pravidiel lotérie nie je nadšený. ,,Zatiaľ to opäť vyzerá na rovnaké fiasko, ako všetko, do čoho sa v ostatnom čase pustil Igor Matovič,“ povedal pre denník Pravda. Podľa jeho slov nemajú podmienky súťaže nič spoločné s cieľom, ktorým má byť zvyšovanie počtu zaočkovaných. Faktom však zostáva, že od 15. augusta sa bude žrebovať o tieto výhry:

  • Prémiová výhra: 5 x 100 000 eur
  • Automatická výhra: 5 x 1 000 eur
  • Štandardná výhra: 25 x 10 000 eur
  • Základná výhra: 100 x 1 000 eur

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk, ekonomika.pravda.sk  |  Foto: FB/Igor Matovic, Ministerstvo financií SR, bytzdravyjevyhra.sk