Vláda schválila v skrátenom legislatívnom konaní zákon o očkovacej prémií. Ten vstúpi do platnosti už od 1. augusta. Zaočkovaní, no aj tí, ktorí niekoho na očkovanie odporučia, tak majú možnosť získať finančné výhry v spolupráci s Tiposom a ministerstvom financií. 

Slovenská vláda už začiatkom júla schválila expresne zákon o očkovacej prémií, pričom ministerstvo financií pod vedením Igora Matoviča nadviazalo spoluprácu so spoločnosťou Tipos. Chce tak motivovať čo najviac občanov nechať sa zaočkovať ľubovoľnou vakcínou. Detaily zákona, ktoré vstúpia do platnosti už od 1. augusta, predstavilo ministerstvo financií.

Zapojiť sa do očkovacej lotérie o prémie môže každý, kto sa zaočkuje do 31. októbra 2021, alebo sa už zaočkoval v minulosti. Prihlasovanie do lotérie bude možné cez stránku www.bytzdravyjevyhra.sk, ktorá však ešte aktuálne nie je spustená. Registrovať sa budú môcť tí, ktorí sa čerstvo zaočkujú, no aj tí, ktorí už očkovanie absolvovali pred spustením lotérie, pričom sa treba dodatočne prihlásiť na stránke.

Sprostredkovateľský bonus si môžu od augusta uplatniť aj tí, ktorí niekoho odporučia na očkovanie. Zaočkovaní v minulosti môžu svojho sprostredkovateľa prihlásiť do systému dodatočne po spustení stránky do 8. augusta. Podmienkou na výhru prémií je vek minimálne 18 rokov a buď odporučenie občana na očkovanie, alebo zaočkovanie sa ktoroukoľvek z vakcín (pri druhej dávke vakcíny majú dvakrát väčšiu šancu na výhru). Žrebovanie bude prebiehať každý deň v podvečerných hodinách na RTVS a každú nedeľu sa uskutoční veľké žrebovanie o prémiové výhry a superprémie. Zaočkovaní občania do 50 rokov môžu získať 30 eur, medzi 50 a 60 rokov 60 eur, nad 60 rokov 90 eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mfsr.skFoto: FB/Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky