Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský avizoval sprísnenie podmienok pre nezaočkovaných a naopak, vyššiu mieru slobody pre ľudí, ktorí majú vakcináciu úspešne za sebou. V utorok v relácii Na telo to potvrdil aj štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus.

S nástupom letných školských prázdnin prídu aj nové obmedzenia, ktoré sa budú týkať práve nezaočkovaných ľudí. Táto stratégia by mala priniesť nielen zmiernenie prichádzajúcej tretej vlny koronavírusu spôsobenej delta variantom, ale aj výstrahu pre tých, ktorí vakcináciu zatiaľ odmietajú.

Ku kolektívnej imunute 60 % zaočkovanosti stále chýba takmer 1 300 000 vakcinácií. Nové obmedzenia pre neočkovaných by ich preto mohli presvedčiť k tomu, aby svoj názor zmenili: „Tá zmena bude najmä v tom, že nezaočkovaní by mali nastúpiť do 7-dňovej karantény,“ hovorí Klus.

Vláda bude na stredajšom rokovaní diskutovať o dĺžke povinnej karantény, ktorú cestovateľ bude musieť podstúpiť bez ohľadu na to, z ktorej krajiny sa vrátil. Jedná sa aj o okolité krajiny V4, pričom ľudí by malo toto rozhodnutie presvedčiť o tom, aby vakcináciu čo najskôr podstúpili.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: pixabay.com, canva.com