Plne očkovaní ľudia v čiernych okresoch sa cítia byť oklamaní. Odborníci a vláda im sľubovali slobodu, prísne pravidlá v čiernych lokalitách im ju však nedávajú. Zatvorené fitness centrá či zákaz hromadných podujatí považujú za ranu pod pás. Kde je teda pravda?

Od nasledujúceho pondelka sa počet čiernych okresov zdvojnásobí, informovalo v stredu ministerstvo zdravotníctva. V týchto lokalitách platia prísne podmienky a prinášajú zatvorené dvere do mnohých prevádzok. Plne očkovaní ľudia však mali sľúbenú slobodu: Čo na to vláda?

Miera zaočkovanosti v Bratislave je aktuálne tak vysoká, že aj keby počet nových prípadov súhlasil s čiernou fázou okresu, hlavné mesto už nevystúpi vyššie ako do červenej zóny. V slabo zaočkovaných okresoch tak očkovaní platia za rozhodnutia tých, ktorí sa rozhodli vakcínu zatiaľ neprijať.

Covid automat v aktuálnom znení bol prijatý už v auguste, občania preto oklamaní nie sú, tvrdí vláda. Majitelia prevádzok v čiernych okresoch však spokojní nie sú, informuje portál tvnoviny.sk. Lengvarský sa preto zaviazal zmeny pre plne očkovaných diskutovať s konzíliom, a to už vo štvrtok (21. októbra).

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: IG/ministerstvo_zdravotnictva_sr