Očkovanie detí vyvolalo na Slovensku búrlivú diskusiu medzi odborníkmi i občanmi. Ministerstvo zdravotníctva sa napokon rozhodlo spustiť čakáreň pre registráciu školákov, no netrvalo dlho a došlo k nečakanému zvratu.

Je to iba pár dní, čo bola spustená čakáreň na registráciu pre deti od 12 rokov. Pre túto skupinu ľudí bola Európskou liekovou agentúrou schválená vakcína Pfizer/BioNTech. Aj napriek tomu, že podľa prieskumu agentúry FOCUS polovica opýtaných rodičov nesúhlasila s očkovaním svojich detí, mnohí ich predsa len na vakcináciu registrovali.

Netrvalo dlho a došlo k chaosu. Kým niektoré z detí už zaočkované sú, iné dostali z Národného centra pozvánky na termíny, ktoré boli vzápätí zrušené. Rezort zdravotníctva sa napokon rozhodol očkovanie detí pozastaviť. „Rozhodli sme sa niektoré očkovania stiahnuť, niektoré sa uskutočnili. Zrealizovali sme to preto, aby sme ich pustili, až keď to bude pedantne nastavené aj po diskusii s pediatrami,“ vysvetlila hovorkyňa ministerstva zdravotníctva Zuzana Eliášová pre tvnoviny.sk.

Pri očkovaní maloletých osôb totiž musí byť prítomný aj pediater, pričom sa v očkovacích centrách mnohokrát nenachádzal, v dôsledku čoho nemohlo byť dieťa vakcinované. Mnohí rodičia sú nahnevaní, keďže očkovanie detí má byť vstupenkou do letných táborov. Pozastavenie očkovania má trvať iba pár dní, no presný dátum opätovného spustenia nie je známy.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: Pixabay, FB/MZ SR