V rámci krízových nariadení dnes tisíce Slovákov ostávajú vo svojich domovoch, kde sa nevenujú len svojim rodinám, ale aj dávno zabudnutým záľubám. Ako naložiť s voľným časom však nevedeli istí krajania, ktorí namiesto zmysluplnej činnosti hľadali odpovede na otázky na dne pohárika.

Aj keď sa polícia Slovenskej republiky momentálne zaoberá predovšetkým plnením úloh v súvislosti s COVID-19, neustále striehne i na porušovanie pravidiel cestnej premávky. Bratislavskí muži zákona pritom len 14. marca pristihli troch vodičov, ktorí si neváhali sadnúť za volant napriek predchádzajúcemu požitiu alkoholu.

Ako uviedli policajti, hliadka PMJ kontrolovala na parkovisku v Malackách ženu z okresu Senica vo vozidle zn. Škoda Fabia. Po dychovej skúške bola v jej dychu nameraná hodnota 1,52 mg/l alkoholu, a teda 3,17 promile!

Ďalším nezodpovedným, ktorý ohrozoval účastníkov cestnej premávky, bol kamionista z Bánoviec nad Bebravou. V Bratislave na Lieskovskej ceste javil už pri vystupovaní z vozidla v dôsledku kontroly známky požitia alkoholu. “Mal značný problém s koordináciou pohybu aj komunikáciou. Dychovou skúškou mu bola následne nameraná hodnota 1,18mg/l ((2,46‰) alkoholu v dychu,” uviedla Veronika Slamková, hovorkyňa KR PZ v Bratislave.

O nič lepšie na tom nebol ani kamionista srbskej národnosti na diaľnici D2 smerom do tunela Sitina. Tomu bola po dychovej skúške nameraná hodnota 1,14mg/l (2,38‰) alkoholu v dychu. “Všetci traja vodiči už v súčasnosti čelia obvineniu z trestného činu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,” dodala hovorkyňa.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Polícia SR