Tretia vlna pandémie koronavírusu na Slovensku naďalej pokračuje a situácia sa z týždňa na týždeň zhoršuje. Od nasledujúceho pondelka (20. septembra) budú už 4 okresy v bordovej farbe, pričom zelený stupeň monitoringu si uchovali taktiež iba štyri okresy. 

Kto si už nespomína na zavedenie núdzového stavu v okresoch najviac postihnutých pandémiou, si ho zrejme opäť pripomenie. V bordových okresoch príde k obmedzeniu pohybu a vychádzať von bude od 21.00 do 5.00 zakázané.

Rúška sú v interiéroch naďalej povinné v každom stupni Covid automatu, a teda platia pre všetky okresy. Nástup respirátorov bude povinný v interiéroch v červenej, bordovej a čiernej farbe. Školy sa plošne zatvárať nebudú.

Pre hromadné podujatia platí pravidlo prevádzkara, ktorý rozhoduje, pre akú skupinu zákazníkov sa rozhodne poskytovať svoje služby. Vyberá si medzi skupinami plne očkovaných, OTP a ľudí bez preukazu. V zelených, oranžových, červených a bordových okresoch sú podujatia pre zaočkovaných bez limitov. Pre ostatné skupiny ľudí platia obmedzenia už od zeleného stupňa monitoringu.

Na svadobné obrady, kary, oslavy či večierky musia mať všetci zúčastnení hostia k dispozícií potvrdenie o očkovaní, testovaní či prekonaní ochorenia Covid-19. Pokiaľ sa jedná o obrad bez hostiny, platia rovnaké podmienky ako pri bežných hromadných podujatiach.

Čo sa týka hotelov, tie sú neočkovaným povolené iba v zelenej fáze monitoringu. Kompletne zaočkovaní ľudia sa môžu ubytovať až do poslednej, čiernej fázy Covid automatu. Testovaní alebo prekonaní môžu byť na jednej izbe ubytovaní v červenej a v bordovej farbe iba s ľuďmi z rovnakej domácnosti.

Zaočkovaní športovci môžu vykonávať činnosť bez limitov, dokonca aj v čiernych okresoch. Športovci bez dokladu sa v červených, bordových a čiernych okresoch nemôžu zúčastniť súťaží. Posilňovne sú pre neočkovaných zakázané v červenej, bordovej a v čiernej fáze.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: UVZSR | Foto: pixabay.com