Mladí chalani zo skupiny Iconito v spolupráci so skúsenými muzikantmi zo Zlatých huslí vzdali úctu slovenským devám a ženám nádhernou piesňou. Tou zároveň povýšili krásu slovenských dievčat v dych berúcom videoklipe ladenom v tradičnom ľudovom štýle. Produkčnú taktovku v tejto skladbe chytil do rúk spevák skupiny No Name Igor Timko. Óda na pekné ženy spod Tatier – Slovenské devy – pozdvihuje unikátnosť kultúrneho dedičstva, pestrosť folklóru a prírody v našej krajine.

Čistotu a nevinnosť skladby umocňuje prítomnosť finalistiek súťaže Miss Folklór, ktoré dodali piesni autentický vizuálny zážitok. Riaditeľka Miss Folklór Barbora Palovičová uvítala spoluprácu s mladou kapelou Iconito, a tak sa natáčanie videoklipu k piesni odohralo na Donovaloch v rámci sústredenia finalistiek aktuálneho ročníka súťaže. A ako informovala: „Pieseň Slovenské devy vyzdvihuje krásu našich žien, a preto sme radi, že kapela Iconito
odohrá svoj nový počin naživo na pódiu v rámci finálového večera Miss Folklór 2017 aj spolu s finalistkami“.

Kapela Iconito v spolupráci s orchestrom Zlaté husle (členmi orchestra Lúčnice) pláva na vlnách módneho trendu, kde sa jednotlivé ľudové prvky dostávajú do každodenného spoločenského života, rovnako aj do pop-rockových skladieb. Kapela sa netají výrazným vplyvom folklóru na svoju tvorbu.

Autorom textu i hudby je spevák Iconita Kristián Dufinec, mimochodom, sólista v Lúčnici. V slovenských devách hosťujú aj zboristi Lúčnice, aj hráč Slovenskej filharmónie na Hoboj –
Igor Fábera. Orchestrálny aranžmán vykonal skladateľ a upravovateľ Peter Jantoščiak. Pieseň Slovenské devy sa ľahko vryje do sŕdc tých, čo majú radi slovenský folklór a ešte radšej krásu slovenských dievčat.

V tomto duchu to mladí chlapci z východného Slovenska naplno rozbalili v hudobnom príbehu, z ktorého rezonovali skladby Chcem Zmenu a Za karpatským lesom. V horúcom letnom období – v júli predstavili nový singel a, zdá sa, že opäť trafili klinec po hlavičke. Už prvé tóny rytmickej zložky, ktoré s basovou linkou priam instantne dávkujú endorfíny šťastia a sťahujú poslucháča do tanca majú na svedomí fakt, že skladba bola zaradená do vysielania RTVS. „Táto pieseň je pre všetkých, ktorí sa v nej nájdu, ktorým spraví deň a ktorým vyčarí úsmev či šklbne nohou“, vraví Kristián Dufinec a s úškrnom dodáva: „veď ju skúste nehybne presedieť celú“.

Zdroj: autor, Kristián Dufinec, Ondrej Choma, Iconito  | Foto: Matúš Lago  | Video: YouTube