Silná polarizácia spoločnosti spôsobila v našej krajine natoľko napätú situáciu, že občania protestovali pred parlamentom a prezidentským palácom. V najbližších dňoch sa dokonca pripravuje ďalšie stretnutie demonštrantov. Odborníci sa však domnievajú, že dôvodom protestov je niečo úplne iné.

Protivládne demonštrácie boli v posledných týždňoch chápané ako boj proti očkovaniu. Politici sa snažili zamerať predovšetkým na túto vec, no odborníci sú presvedčení, že protesty majú viacero príčin. Bývalý politik a diplomat Peter Weiss upozornil, že je veľkou chybou označiť frustrovaných ľudí za dezolátov.

Weiss sa tiež domnieva, že hnev narástol v občanoch aj po zmarení referenda, v dôsledku čoho zostala vláda akoby zabetónovaná na celé funkčné obdobie. ,,…veľa Slovákov žije v sociálnej neistote. Veľa z nás sa dostalo do existenčnej neistoty a myslím, že tento moment protestov sa podceňuje a do popredia sa vyberá iba problém s očkovaním,“ uviedol v diskusnej relácií Tak Takto? v televízií TA3.

Komunikáciu Hegerovej vlády tvrdo kritizuje aj sociologička Silvia Porubänová. ,,Odborníci viackrát zdôrazňovali, že komunikácia vlády v súvislosti s pandémiou bola presýtená, kontraproduktívna, nedostatočne informatívna so znevažovaním vedecky odborných argumentov,“ uviedla pre plusku.sk, pričom zdôraznila, že sa tak dalo očakávať, že dôjde k nedôvere zo strany občanov.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk, TA3  |  Foto: TV Markíza, TA3, FB/Polícia SR