Slovenskí odborníci oznámili verejnosti na známej stránke Dáta bez pátosu, ako sa v našej krajine vyvíja delta aj omicron variant koronavírusu. Po slovách, že delta má byť pomaly konečne na ústupe, neskrývali rozhorčenie z opatrení súčasnej vlády.

Odborníci zo združenia Dáta bez pátosu ohlásili, že podľa najnovších čísel má byť delta variant pomaly na ústupe. „Zatiaľ sa našli u nás 4 prípady omicronu. Asi ich je rádovo viac. Ale pri priemere cez 4 000 prípadov DELTY – pozitívnych PCR + AG testov za 7 dní je jasné, že platí, že DELTA odchádza,“ napísali. Obyvateľov tiež nabádajú, aby sa nechali čo najskôr zaočkovať.

To, že krivka avizuje koniec delty, je podľa nich vďaka očkovaným. „Ale to len vďaka zaočkovaným. Nezaočkovaní si idú repete II. vlny – repete a s vysokými číslami. Zbytočne. Zvlášť u seniorov absolútne zbytočne.“ Už teraz však upozorňujú na to, že môžeme zabudnúť na voľnejší režim.

Ďalšie zatvorenie, nesloboda, reštrikcie, zákaz vychádzania po 20:00 síce ničomu nepomáhajú, ale politici neradi odovzdávajú riadenie boja s pandémiou do rúk regionálnym hygienikom. Nám je smutno, deti sú v p*deli za strojmi doma v pyžame,.. Choďte von, vyzimte sa, športujte a zdravo sa stravujte, s BMI nad 33 máte v nemocnici o dosť väčší problém ako s BMI 25. Dopujte sa vitamínmi a slniečkom, dni sa začínajú predlžovať, nevyhovárajte sa, že nemáte čas ísť von a že je tma. Tma je v Škandinávii. Je to len a len na vás. Zostaňte zdraví,“ odkázali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj │ Foto: FB/Dáta bez pátosu, Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky