Len pred pár hodinami otriasol celým Slovenskom prípad 11-ročného dievčatka, ktoré mali fyzicky napadnúť tínedžeri vo veku 14 až 16 rokov v obci Miloslavov. Potom, čo prípad prevzala Polícia Slovenskej republiky, sa k vážnemu incidentu kriticky vyjadril aj politik Boris Kollár.

2. januára došlo v obci Miloslavov, časti Alžbetin Dvor, k fatálnemu útoku na maloleté dievča, ktorý vykonali len o pár rokov staršie deti. Kým investigatívna redaktorka Kristína Kövešová aktívne zbiera informácie ohľadom predmetného, dostali sa k nej aj ďalšie prípady a videá z dediny, kde má školopovinných atakovať detský gang.

V súlade s mimoriadnou medializáciou ohavného prípadu sa k situácii vyjadrila aj Nadácia Markíza, ktorá ponúka pomocnú ruku všetkým, ktorí to potrebujú. “Šikana, zastrašovanie, fyzické či psychické ubližovanie medzi deťmi či mladistvými je neprijateľné. Žiaľ, aj posledný prípad z Miloslavova je dôkazom toho, že sú tieto prejavy správania v našej spoločnosti prítomné,” uvádza stránka.

Zároveň vyzýva všetky obete, aby nezostávali potichu a pomohli sebe alebo niekomu, kto pomoc potrebuje: “24 hodín, 7 dní v týždni, je tu pre vás bezplatná a anonymná pomoc – volaj 116 111. Viac informácií nájdete aj na webe odpisemeti.sk.” Projekt ODPÍŠEME TI je výsledkom iniciatívy Nadácie Markíza s cieľom podať pomocnú ruku obetiam šikany. Partnermi projektu sú Linka detskej istoty, n. o. a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: odpisemeti.sk, nadaciamarkizaofficial