Odborník ŠOKUJE: Proti Čaputovej má vo voľbách šancu TENTO politik!

Dátum:

Prezidentské voľby sú síce na pláne až v roku 2024, no už teraz padajú v jednotlivých politických stranách a aj diskusiách otázky ohľadne možných kandidátov. Samotná Zuzana Čaputová ešte neuvažuje o svojich krokoch v budúcnosti, no odborník vyjadril názor, že má proti nej šancu len jediný politik.

Zuzana Čaputová sa v relácii Na hrane priznala k tomu, že aktuálne sa venuje výkonu svojho mandátu a o ďalších voľbách nateraz neuvažuje. Aj po dvoch rokoch v Prezidentskom paláci po pandémii a vojne na Ukrajine je však s prezidentkou SR spokojných vyše 55 % ľudí. Takýto skvelý výsledok je tak možné považovať za pozvánku na nasledujúcu kandidatúru.

Iný názor má však šéf Smeru Robert Fico, ktorý uviedol, že do prezidentských volieb musia postaviť vlastného kandidáta. Na adresu Zuzany Čaputovej sa pritom opakovane vyjadruje hanlivo expremiér či poslanec Ľuboš Blaha. Hlava štátu sa domnieva, že kandidatúrou a prípadnou výhrou predstaviteľa Smeru môže dôjsť k udeleniu milosti osobám, ktoré sú momentálne stíhané a môžu byť odsúdené.

Politológ z katedry politológie Univerzity Komenského v Bratislave Erik Láštic pre TVnoviny uviedol, že proti prezidentke má šancu jedine Peter Pellegrini. Čaputová je okrem vysokej popularity aj samostatná jednotka, ktorá nepatrí do žiadnej politickej strany: „To, že si ju cielene ako predmet svojich útokov vybral Smer, nie je náhoda, niečo podobné urobil Smer cielene aj v prípade Kisku,“ myslí si politológ. Predpokladá, že jednou z možností môže byť aj postavenie spoločného prezidentského kandidáta, na ktorom sa zhodne Hlas, Smer aj Republika.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk │ Foto: FB/Zuzana Čaputová

Retro
Prináša čitateľom témy, ktoré hýbu Slovenskom. Zbiera pre vás čerstvé novinky,, udalosti a zaujímavosti.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Slovenský spevák priznal ROZVOD: Hneď zbalil známu speváčku!

Úspešný spevák, ktorému sa nielenže podarilo prebojovať medzi finalistov...

Slovenská športová legenda KONČÍ: Emotívna rozlúčka plná sĺz!

Slovenský futbal sa v sobotu niesol v znamení lúčenia,...

TRAGÉDIA v Modre: O život prišiel mladý muž († 28)!

K veľkej tragédii došlo v sobotu v popoludňajších hodinách...

Založí si rodinu? Bezdeda priznal smelé plány s 22-ročnou priateľkou!

Nestarnúci spevák Tomáš Bezdeda už roky priznával, že túži...