Na verejnosť sa dostala šokujúca komunikácia medzi dvoma významnými politikmi, pričom ju zverejnil poslanec z politickej strany SaS Ondrej Dostál. Predmetom rozhovoru je Robert Fico a jeho túžba stať sa predsedom Ústavného súdu.

Ondrej Dostál pred pár hodinami zverejnil uznesenie zo strany Prezídia Policajného zboru vo veci vydierania Andreja Kiska pri menovaní predsedu Ústavného sudcu. Výpovede politikov potvrdzujú, že ide pravdivú konverzáciu medzi politikmi.

Andrej Kiska vo výpovedi z 4. januára 2019 po telefonáte s Bélom Bugárom poslal správu, ktorá bola adresovaná Petrovi Pellegrinimu v znení: ,,…volal mi BB (Béla Bugár), vraj s ním (Robertom Ficom) hovoril a že mi má odkázať, že buď ho dám za predsedu ÚS alebo predloží nejakú správu do parlamentu proti mne. To je to posolstvo, čo mi chcel v Tatrách povedať?“

Premiér na otázku, vtedy ešte prezidenta, okamžite zareagoval. ,,Ahoj, myslím, že to BB (Béla Bugár) veľmi zjednodušil. Vieš, že ON (Robert Fico) by už veľmi chcel odísť. A jediné riešenie pre neho pripadá predseda ÚS. To posolstvo je skôr, že by to veľmi chcel a na oplátku ponúka veľmi konštruktívny (rozumej tvorivý) dialóg a snahu o upokojenie situácie na všetkých frontoch, kde ešte nejaké problémy by mohli byť. Nerád by som bol, keby sa to teraz zamotalo na interpretácií a slovíčkach. Ale je pravda, že ak sa mu tento odchod nevydarí, tak mu asi nič iné nezostane ako len tvrdo bojovať až do konca… Ale, odkaz, prosím, cháp tak, ako som napísal na začiatku, že vie byť v prípade úspechu veľmi, veľmi konštruktívny,“ znie v správe.

Vo veci vydierania vypovedal aj samotný predseda strany Smer-SD s tvrdením, že nevie o existencií žiadneho dokumentu, ktorým by mohol v parlamente Kisku vydierať. Nepriame obvinenie na jeho osobu tak skúsený právnik zmietol zo stola.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Ondrej Dostál  |  Foto: Facebook/Ondrej Dostál, Peter Pellegrini, Andrej Kiska, Robert Fico