Otázka bývania Roberta Fica je stále nejasná, pričom predsedu Smeru sa podarilo vyfotiť niekoľkokrát, ako opúšťa s priateľkou kaštieľ vo Vinosadoch či luxusný hotel Hilton s privátnym parkovaním. Najnovšie ho však načapali celkom inde. Rovnako sa podarilo zistiť, kde pracuje jeho jediný syn Michal.

Robert Fico, ktorému pred kamerami ostro naložila Veronika Remišová, sa o svojom bývaní po odsťahovaní z Bonaparte, rozpráva len veľmi nerád. Po tom, čo bol vyfotený pri odchode z kaštieľa či z hotela Hilton, sa nevedelo, v akej nehnuteľnosti trávi noci. Podľa denníka PLUS 7 DNÍ sa má najnovšie zdržiavať v luxusnej novostavbe Sokolská Residence v Bratislave v byte s rozlohou 135 metrov štvorcových s veľkou terasou a 7 bezpečnostnými kamerami.

V inzeráte sa cena bytu pred dokončením pohybovala v sume 600-tisíc eur. Luxusná stavba oficiálne patrí smeráckemu poslancovi Dušanovi Muňkovi, ktorý ju kúpil krátko pred voľbami, pričom Fico sa sem vrátil aj po skončení poslednej politickej debaty. Rovnako sa podarilo PLUS 7 DNÍ zistiť aj to, že jeho jediný syn Michal (27) nepracuje na Slovensku, ale už dva roky pôsobí v pološtátnej českej energetickej firme ČEZ, v ktorej má rozhodujúce slovo ministerstvo financií riadené nominantom strany ANO premiéra Babiša.

Hovorca ČEZu Kríž potvrdil, že mladý Fico pracuje ako špecialista útvaru stratégie so zameraním na obchod a miesto mal získať na základe skúseností z medzinárodných spoločností. Neodpovedal však na otázku, či Michal Fico prešiel výberovým konaním. Syn expremiéra pritom študoval na poriadne drahých školách, pričom začal v Bratislave na elitnej súkromnej škole Forel International School, kde stojí mesačné školné 900 eur, hoci Fico platil len 89 eur. Vysvetlil to vtedy tak, že škola môže školné nastaviť aj inak, no výnimku udelila podľa riaditeľky len pár žiakom s tým, že mladý Michal urobil výberové testy. Následne študoval na Ekonomickej univerzite v Bratislave, na súkromnej Munich Business School v Mníchove (ročné školné sa pohybuje v sume 32-tisíc eur), ako aj na Regent´s University v Londýne, kde sa za ročné školné platí približne 20-tisíc eur.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pluska.sk │ Foto: YT/HNtelevízia, Aktuálne.sk, TA3