Podarilo sa odhaliť totožnosť záhadnej veštice, ku ktorej mal pravidelne chodievať obvinený a aktuálne snáď najkontroverznejší muž Slovenska Marián Kočner. Staršiu pani si predvolala aj NAKA, ktorá sa jej následne na podnikateľa podrobne vypytovala. Pred pár dňami unikol prepis rozhovoru Matoviča a Kočnera, hoci poslanec urobil nečakané gesto

Po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej sa mal Marián Kočner z väzenia vypytovať bývalého novinára a šéfa kontrarozviedky Slovenskej informačnej služby Petra Tótha na to, čo mu odkazuje akási veštica. Jej slová mu mala sprostredkovať Zsuzsová a Tóth vtedy povedal, že na takéto veci neverí. Mnohí sa domnievali, že veštica je len krycie meno pre kohosi, kto má Kočnerovi donášať dôležité informácie.

Podľa najnovších informácii televízie JOJ je ale táto veštica skutočná žena, ktorá žije v Štiavnických Baniach. Pani Marta Z. je na prvý pohľad obyčajná žena, no po kartárske rady si k nej chodia okrem obyčajných ľudí aj športovci či vplyvní podnikatelia. Televízia ju navštívila len tri týždne potom, ako sa dostala na výsluch NAKA.

Pani Marta potvrdila, že Kočner k nej s prestávkami chodieval 17 rokov, hoci sa stávalo, že sa 3-4 roky neukázal. Pýtať sa mal na bežné témy, ako zdravie, operácie či deti, no občas jej položil aj celkom iné otázky. Raz sa mal zaujímať o to, kedy mu dajú novinári pokoj a prestanú sa zaujímať o jeho podnikanie.

Azda najzaujímavejšou otázkou bola ale tá, na ktorú si pani Marta spomenula dodatočne: “To bolo len raz. Pýtal sa, či jeho kamarát bude znovu zvolený za generálneho prokurátora. Áno, povedala som mu, že už nebude ďalej pokračovať, že ho nahradí nový,odpovedá veštica, čím narážala na Dobroslava Trnku, dlhoročného Kočnerovho priateľa, ktorý už nebol zvolený do svojej funkcie. Veštica mala NAKA dokonca pred časom pomôcť vypátrať utajený hrob obete, ktorú polícia nevedela dlhší čas objaviť.

Zdroj │ Foto: TV JOJ, Facebook