Téma dôchodkov je na pretrase každé volebné obdobie a ani teraz tomu nie je inak. Súčasná vláda sa totiž zaoberá dôchodkovou reformou, pričom Milan Krajniak je pripravený na radikálne zmeny. Svojimi inovačnými nápadmi sa už podelil aj s kolegami a širokou verejnosťou.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny už v októbri minulého roka navrhol, aby deti finančne pomáhali svojím rodičom. ,,Pracujúce deti by mali prispievať na penzie svojich rodičov. Išlo by o princíp troch grošov, kedy deti vracajú peniaze svojim rodičom za výchovu a takto im symbolicky pomáhajú,“ vyhlásil na tlačovej konferencií.

Aj napriek tvrdej kritike Slovákov sa Milan Krajniak tejto myšlienky nevzdal a celý návrh je súčasťou dôchodkovej reformy. Od začiatku roka 2023 by mal byť na Slovensku zavedený rodičovský bonus. Pracujúce dieťa bude každému rodičovi odvádzať 2,5 % z jeho hrubej mzdy, resp. vymeriavacieho základu. Vychádzať sa má z príjmov zamestnanca spred dvoch rokov.

Šéf rezortu práce chcel dokonca dosiahnuť zmenu v dôchodkovom systéme ústavným zákonom, no prerátal sa. ,,Nie sme schopní momentálne získať 90 hlasov, pravdepodobnosť získania 90 hlasov je nulová,“ priznal na nedávnej tlačovke. Krajniak chce preto docieliť zmenu novelami zákonov o sociálnom poistení, starobnom dôchodkovom sporení a doplnkovom sporení.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Milan Krajniak, TV Markíza, depositphotos.com