Len prednedávnom šokovala Česko smrť známeho českého speváka a gitaristu, ktorý zomrel v mladom veku 39 rokov. Podľa slov jeho kolegu sa ale jednalo o samovraždu, pričom obeseného ho mala v dome nájsť zronená mama. 

Začiatkom júla zarmútila českú hudobnú scénu správa o úmrtí speváka a gitaristu Honzu Štrupa. Umelec, ktorý pôsobil aj v kapele Divokej Bill, pritom nezomrel prirodzenou smrťou ani na následky choroby. Ako prezradil pre AHAonline jeho blízky kolega, Honzu mali trápiť viaceré problémy. Jeho dom v Českém Brode mu zavesil na krk exekúcie v hodnote 687 220 korún.

On všetko rozhajdákal, takže mu nakoniec zostali len ohromné dlhy,“ uviedol. Tie sa navyše muzikantovi nedarilo splácať. Aj neutešená finančná situácia napokon mohla prispieť k smutného ukončeniu života.

Štrup si mal pritom podľa slov kolegu sám siahnuť na život a obesil sa v dome. „Dlho sa nikomu neozýval, a tak ho jeho maminka objavila obeseného v jeho byte! Už dlho na tom nebol psychicky dobre,“ priblížil detaily jeho posledného dňa, počas ktorého vyhasol mladý život.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ahaonline.cz │ Foto: FB/Divokej Bill, Honza Štrup