Polícia v Žilinskom kraji odhalila smutné zistenie. Za volant sanitky si sadol šofér, ktorý po dychovej skúške nafúkal 1 promile. Ešte zarážajúcejšie je, kam mal muž v zodpovednej funkcií pod vplyvom alkoholu namierené.

Polícia v Čadci musela riešiť nepríjemnú situácu. Ako uviedla na facebookovej stránke polície v Žilinskom kraji, za volantom sanitky chytili šoféra pod vplyvom alkoholu: “Policajti z Čadce zastavili v obci Raková vodiča špeciálneho motorového vozidla zn. Fiat Ducato pre zvýšenú rýchlosť v obci a dali mu aj fúkať. Vodič bol vo vozidle sám. Vodič nafúkal viac ako 1 promile,” píše sa.

Polícia podguráženému mužovi so zodpovednou funkciou zadržala vodičský preukaz a bola mu zakázaná aj ďalšia jazda s vozidlom: “Vodičovi bolo vznesené obvinenie za prečin ohrozenia pod vplyvom návykovej látky,” dopĺňa.

Hoci bol v inkriminovanom čase v sanitke sám bez kolegov či pacientov, už o chvíľu by sa v prípade, že by ho nezastavili policajti, situácia zmenila. Šofér mal totiž postupne prevážať nič netušiacich pacientov: “Následným vyšetrovaním bolo zistené, že vodič mal namierené na dispečing a potom pre pacientov na dialýzu,” znie nepríjemné odhalenie polície.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj │ Foto: Facebook/Polícia SR – Žilinský kraj