Strana OĽaNO na čele s Igorom Matovičom mala takmer dva mesiace na to, aby mohla rokovať o požiadavkách zo strany SaS. Napokon sa rozhodli, že ich definitívne rozhodnutie padne iba pár hodín pred uplynutím ultimáta. V tom čase sa dokonca expremiér nachádzal na dovolenke v Španielsku, no s návratom na Slovensko si pripravil aj pár ostrých vyjadrení na adresu Richard Sulíka.

Eduard Heger pred pár hodinami sprostredkoval rozhodnutie strany OĽaNO, ktorá požaduje od liberálov, aby súhlasili s desiatimi opatreniami proti prichádzajúcej energetickej kríze. Ak sa tak stane, Igor Matovič ochotne podá demisiu spoločne s Richardom Sulíkom.

Šéf strany SaS však odmietol ďalšie vydieranie a svojej funkcie sa už vzdal. Od svojho kolegu očakáva rovnaký krok a následne sa môžu venovať tzv. desatoru v boji so zdražovaním. Bývalý premiér sa už vrátil z dovolenky v Španielsku, pričom zrejme nabral druhý dych.

Odchod ministra hospodárstva ho údajne mrzí, no nezabudol dodať, že demisiou ,,odflákol“ svoju robotu. „Do poslednej chvíle sme dúfali, že nebudú chcieť položiť vládu tretíkrát. Keď sme zistili, že sa to ide stať, dali sme body dokopy. Myslím, že každý súdny človek, keď si ich prečíta, uzná, že sú to dôležité veci, ktoré tak či tak musíme urobiť,“ povedal novinárom nahnevaný Matovič.

Rodák z Trnavy taktiež upozornil, že sa momentálne odmieta vzdať svojej funkcie. ,,Jasne sme povedali našu odpoveď na vydieranie SaS. Keď sa desať bodov na pomoc ľuďom prijme, veľmi, veľmi, veľmi rád odídem spolu aj s Richardom Sulíkom. Ak však Rišo teda nechce ísť a chce byť silou mocou ministrom hospodárstva, viem mu ustúpiť, a nech teda zostane vo funkcii. Chcem však vidieť tie splnené body,“ uzavrel politik.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: tvnoviny.sk  |  Foto: TV Markíza